7 dalykai, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį renkantis kilimą - Doremus

7 dalykai, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį renkantis kilimą

7 dalykai, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį renkantis kilimą 770 577 Doremus
Apvalus kilimas

7 dalykai, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį renkantis kilimą

Tinkamai pasirinkta kiliminė danga gali suteikti interjerui daugiau jaukumo, dažnai – ir išskirtinumo. Be to, ji efektyviai slopina triukšmą, žingsnių aidą. Dėl dizaino įvairovės danga neretai tampa vienu iš pagrindinių interjero akcentų. Tačiau išsirinkti tinkamą kilimą iš plataus asortimento nėra labai lengva. Išskyrėme 7 pasirinkimui įtakos turinčius aspektus – jiems vertėtų skirti daugiau dėmesio.

1. Patalpos paskirtis

Rinkdamiesi kilimą, pirmiausia apsvarstykite, kur jį tiesite – svetainėje, valgomajame, vaikų kambaryje, miegamajame, biure ar parduotuvėje? Nuo to, kokioje patalpoje reikalingas kilimas, priklauso svarbiausios jo dizaino, funkcinės ypatybės.

2. Patalpos dydis

Atrodytų, kad kuo didesnė patalpa, tuo daugiau reikia audinio. Taip yra ne visais atvejais – kiliminė danga gali dengti tik dalį grindų ploto. Renkantis ruloninę kiliminę dangą, grindų plotą reikia žinoti labai tiksliai.

3. Interjere dominuojančios spalvos

Kilimo spalva turi labai daug įtakos visai patalpos atmosferai. Vertėtų pabrėžti, kad tam tikrais atvejais galima rinktis kontrastingus derinius. Paprastas pavyzdys: jei į patalpą patenka mažai šviesos, verta rinktis šviesių spalvų kilimus, kurie ją geriau atspindės. Tiems, kurie dairosi kiliminės dangos kaip išskirtinio akcento, puikus variantas yra ryškios, dėmesį patraukiančios spalvos. Vis dėlto pastaruoju atveju pirmiausia geriau pagalvoti apie spalvą, derančią su kitomis, naudojamomis toje patalpoje.

4. Kilimo pluoštas

Kilimas gali būti suaustas iš natūralaus, sintetinio arba mišraus pluošto. Pasirinkimas stipriai priklauso nuo pojūčio ir patvarumo lūkesčių. Pavyzdžiui, vieniems maloniau vaikščioti, kai patiesta natūrali, kitiems – sintetinė ar pusiau sintetinė kiliminė danga. Pastarieji du variantai labiau tinkami bendro naudojimo zonose, ten, kur vaikšto daugiausiai žmonių.

5. Galimos kliūtys ir rizikos

Renkantis kilimą labai svarbu atsižvelgti į tai, kokiomis ypatybėmis pasižymi patalpos – ar jose gausu slenksčių, kampų, nišų. Be to, naudinga įvertinti galimų nešvarumų pobūdį. Nuo to gali priklausyti tiek dangos spalva, tiek valymo ypatybės, dažnis.

6. Kiliminės dangos tipas

Siūlome rinktis iš dviejų kiliminės dangos tipų – ritininės arba klojamos plytelėmis. Ritininė kiliminė danga yra puikus variantas labai taisyklingos formos patalpoms – čia ją lengviau patiesti. Kilimo klojimas plytelėmis suteikia galimybę suformuoti savitus raštus: galite naudoti ir skirtingais ornamentais puoštas ar skirtingų spalvų plyteles.  Be to, prireikus lengviau pakeisti vieną plytelę, o ne visą kilimą.

7. Raštai

Raštais ar ornamentais puoštas kilimas gali puikiai pagyvinti interjerą, suteikti jam savitumo. Žaismingesnius raštus galima rinktis tiek vaikų kambariui, tiek kūrybiškai komercinei zonai.

Kiliminė danga suteikia patalpoms daugiau žavesio ir palengvina jų priežiūrą. Remdamiesi aukščiau aptartais aspektais, tinkamą kilimą išsirinksite greičiau.