Kokios pagrindinės 2017/2018 metų interjerų kryptys? - Doremus

Kokios pagrindinės 2017/2018 metų interjerų kryptys?

Kokios pagrindinės 2017/2018 metų interjerų kryptys? 799 640 Doremus
Vinilinė danga lentelėmis

Kokios pagrindinės 2017/2018 metų interjerų kryptys?

Remiantis užsienio spaudos šaltiniais trumpai peržiūrėkime kokiems produktams, stiliams, spalvoms pastaruosius mėnesius skiriama daugiausia dėmesio ir link kur mes judame. Pateikiama informacija paruošta remiasi didžiausiomis parodomis, paieškų sistemomis ir tendencijų prognozuotojų analizėmis.

Gamtos, kosmoso motyvai. Pastebima vis daugėjančių augalų, galaktikos atspindžių tekstilėje, tapetuose, šviestuvuose, kilimuose bei baldų detalėse.

Tvarumo tema tampa vis aktualesnė. Gamintojai savo gaminiams naudoja vis daugiau perdirbamų medžiagų. Stebima auganti senų restauruotų bei perdarytų daiktų paklausa.

Užakcentuoti paviršiai. Ryškūs raštai tampa vis populiaresni. Ryškios spalvos naudojamos dideliuose plotuose: sienos, grindys, baldai, o pastelinės – tik tam tikroms interjero detalėms.

Variniai gaminiai tampa vis populiaresni: žvakių laikikliai, šviestuvai, kėdžių kojos, laikrodžiai ir kt.

Trinasi ribos. Jei prieš kurį laiką buvo gana ryškus skirtumas tarp namų ir ofiso erdvių, eksterjero ir interjero – tai dabar stebima tendencija kaip šios ribos trinasi. Ieškoma harmoningų perėjimų iš vienos zonos į kitą. Auga paklausa lauko baldams, kurie dizainiškai tokie patys kaip ir skirti interjerui. Iš lauko baldų į vidų persikrausto bendrumo pojūtį sukeliantys suolai, kurių paklausa stipriai auga. Drabužių rinkoje pastebima vis daugiau vyrišką eleganciją perteikiančių moteriškų rūbų, o interjere atsiranda vis daugiau daiktų atspindinčių vyrišką eleganciją: tamsus medis, amatininkų odos dirbiniai.

Geltona spalva su visais savo pustoniais tampa itin populiari. Ir nors geltonos spalvos paklausa stipriai auga, tačiau žalia vis dar išlaiko stiprias pozicijas. Gilios žalios spalvos tonai, įkvėpti laukinės gamtos, matomi stiklo, tekstilės, apšvietimo elementuose.

Naudojama vis daugiau augalų interjeruose. Tyrimai parodė, kad 52% europiečių savo namuose laiko augalus oro valymui, kai tuo tarpu kiti tyrimai rodo, kad augalai darbovietėje padidina našumą 15proc. O paieškos sistemose vis dažniau ieškoma terariumų, gyvų augalų sienų ir t.t.

Didėja „Art deco“ stiliaus paklausa, kai tuo tarpu industrinis rodo mažėjimo tendenciją, o skandinaviškas jau nebeturi tokio spartaus augimo, tačiau dar yra gana stiprus ir populiarus.

Auga aksomo paklausa. Jis tampa vienu iš svarbiausių audinių tiek baldams, tiek kilimams.

Smėlio ir rudos spalvos kuriamo interjero pamatas. Karamelės, cinamono spalvų suteikiančių ramybės bei jaukumo pojūtį daugiausia matysime grindyse, sienose ir minkštuose balduose.